Hirdetés

Darabanth Aukciósház

Árveréseink anyaga folyamatosan frissül, mégis minden alkalommal találunk benne érdekes darabokat, melyek történetét, történelmi hátterét ebben a blogban tesszük közzé. Ez a blog ezeknek a különleges tételeknek a gyűjtőhelye, ahol ablakot nyitunk a múltra és elmeséljük, milyen értékek rejlenek egyes tárgyakban.

Tétel főkategóriáink

  • Filatélia
  • Képeslap
  • Numizmatika
  • Katalógusok és kellékek
  • Művészet, papírrégiségek, egyéb

Közösségi oldalaink

Elérhetőségek

Cím:

1061 Budapest, Andrássy út 16.

Levelezési cím:

1244, Budapest Pf. 979.

Telefon:

317-4757, 266-4154

Telefax:

318-4035

Nyitva tartás:

H-Sz: 10-17 / Cs: 10-19 / P: zárva / Hétvége: zárva

Drasche porcelán

2014.07.27. 14:48 darabanth aukciósház

231drasche.jpg

Magyarország számos neves porcelángyárral rendelkezett a múltban. Közülük talán kevésbé ismert a Drasche porcelángyár, melyet az 1838-as nagy pesti árvíz után Pest város felkérésére Drasche Henrik alapított. A gyár Alois Miesbach Külső Jászberényi úton lévő téglagyárának kibővítése révén jött létre. A termelés 1846-ban indult meg, de 1908-ig kizárólag tégla, tetőcserép és keramit útburkoló kockákat gyártottak. A fajansz- és porcelángyárat 1908-ban hozták létre. A termelés főként falburkoló áruk, műszaki és egészségügyi porcelánok készítését jelentette.
Aztán Schwartz Márton irányításával, aki korábban a pécsi Zsolnay gyárban dolgozott, megpróbálkoztak eozinmázas fajansz tárgyak előállításával is. Terveik nagy hasonlóságot mutattak a Zsolnay gyár alkotásaival, bár minőségében mind az alapanyag, mind az eozinmáz tekintetében alulmaradtak. A Porcelán és Fajansz gyár tervezőműhelye több neves keramikust is foglalkoztatott, 1917-ben itt dolgozott Gádor István és Zilzer Hajnalka is. A dísztárgyak gyártásának igazi korszaka 1936-ban kezdődött. A gyárat 1941-ben hadiüzemmé nyilvánították, majd 1944-ben súlyos bombatalálat érte. A termelés a szovjet parancsnokság alatt 1945-ben indult be újra. 1949-ben a gyárat államosították és először Drasche Porcelángyár NV-re, majd néhány hónappal később Kőbányai téglagyár névre keresztelték.

231. árverésünkön ajánljuk figyelmükbe ezt a Drasche Porcelángyár által készített pávát.

Szólj hozzá!

Címkék: árverés porcelán aukció darabanth

A bejegyzés trackback címe:

https://darabanth.blog.hu/api/trackback/id/tr396548763

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása