Selmecbánya a Magyar Királyság egykoron legjelentősebb bányavárosa volt, ma Szlovákia területén található. Már 1238-ban városi rangot kapott, és évszázadokon át innen származott az ország legnagyobb ezüst- és arany nyersanyaga.
Luigi Ferdinando (1658-1730) olasz földrajztudós a török háborúk idején került Magyarországra. A felszabadító harcok idején hadmérnökként szolgált a császári seregben, 1691-ben az angol Royal Society tagjává választották, és Magyarország földrajzának tanulmányozására, adatgyűjtésre kérték fel. Hazánk térképeinek pontosítását segédjével, Johann Christoph Müllerrel közösen végezte el.
Ez a selmecbányai térkép Ferdinando egyik utolsó, a Danubius Pannonico-mysicus című művében található, a hat kötetből álló sorozatnak ez a III. része. Még a reneszánsz korban vált szokássá, hogy a természeti kincseket egyaránt ábrázolták a térképeken, ezzel teljes körű képet adva a területről - a fák Ferdinando művén is visszaköszönnek, kiegészülve az épületekkel és a bányászokkal.
Ez a metszet a jelenleg futó, 352. Gyorsáverésen található, kikiáltási ára 40.000 forint, ami cseppet sem tükrözi ritkaságát.